Son Dakika
28 Mayıs 2018 Pazartesi
HRA TV
HRA TV
ATS Güvenlik Sistemleri

Süleyman Soylu’dan Açıklama

28 Ocak 2018 Pazar, 01:45

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Türk Tabipleri Birliği hakkında Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili açıklamalarından dolayı suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

 

2017 yılında 5 bin 978 yabancı terörist savaşçı ve tehlikeli göçmenin ülkelerine iade edildiğini belirten Bakan Soylu, “Türkiye’de de şu anda yabancı terörist savaşçı kategorisinde 900 kişi var. Bunlar da bizim geri gönderme merkezlerimizde bulunmaktadırlar” dedi.
Soylu, Gaziantep Geri Gönderme Merkezi’ndeki temaslarının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Türkiye’de 18 Geri Gönderme Merkezi bulunduğunu ifade eden Soylu, söz konusu alanların güvenliğinin üst düzeyde olduğuna dikkati çekti. 61 bin kişinin Türkiye’ye giriş yasağı olduğunu, bunun birlikte çalışılan birçok ülkenin ortak kararıyla alındığını vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:
900’Ü AB ÜLKESİ VATANDAŞI: “Özellikle 2017 yılında 5 bin 978 kişiyi sınır dışı yaptık. Yani yabancı terörist, savaşçı ve düzensiz göçmen olarak tehlikeli olarak Türkiye’de bulunan… Bunun bine yakını, 900’ü, Avrupa Birliği ülkelerine ait. Yani Avrupa Birliği ülkelerine ait olup Türkiye’de yabancı terörist savaşçı olarak Türkiye’ye sızmış olarak düzensiz, kaçak girmiş olan 900 kişiyi de 2017 yılı içerisinde yurt dışına gönderdik.
900 SAVAŞÇIYI SINIR DIŞI ETTİK: “Bunların bir kısmı DEAŞ’lı, bir kısmı PYD’li ve PKK’lı. Yani PYD ve PKK’ya ve DEAŞ’a dışardan katılıp bir takım destek verenlerin bir kısmı, mesela basın medya işlerini PYD ve PKK’ya nasıl kullanılır diye öğretenler, bir kısmı bunlara bomba düzeneği nasıl kurulur diye öğretenler. Yaklaşık 900 böyle yabancı terörist savaşçıyı, terörle iltisakı olanları yurt dışına sınır dışı ettik ve kendi ülkelerine gönderdik.”

Kaynak: internethaber

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz porno izle