Son Dakika
28 Mayıs 2018 Pazartesi
HRA TV
HRA TV
ATS Güvenlik Sistemleri

Fikri Işık’tan Önemli Açıklama

10 Şubat 2018 Cumartesi, 11:45

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, CNN TÜRK’te Hakan Çelik’in programında gündeme dair soruları yanıtladı.

 

Zeytin Dalı Harekatı, Suriye’deki durum, Avrupa ve ABD ile ilişkiler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin Afrin operasyonunun ne zaman bitececeği ile ilgili olarak Işık, Zeytin Dalı Harekatı’nın ‘tehdit ortadan kalkana kadar’ süreceğini açıkladı. Işık, Türkiye’nin emrivaki kabul etmeyeceğini de vurguladı. Işık, Afrin operasyonun başından bu yana 1141 teröristin de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

 
Afrin operasyonunun STK’lardan da destek gördüğünü bildiren Işık, Zeytin Dalı Harekatı’nın ‘Kıbrıs Barış Harekatı’ndan bu yana toplum nezdinde en büyük desteği gören operasyon olduğunu ifade etti.
Işık, Afrin operasyonunun Avrupa’nın da çıkarlarına olduğunu belirtirken, “bölgede terör örgütünün temizlenmesine karşı çıkanların gelecekte aynı durumu yaşayabileceklerini düşünmesi lazım” dedi.

 

ABD TÜRKİYE’YE SİLAH AMBARGOSU UYGULAYACAK MI?

 
Rusya ile yapılan S-400 anlaşmasıyla ilgili olarak ABD’nin bir ambargo ihitmali olduğu sorusu üzerine Işık, ‘Böyle bir ambargonun konulması pek mümkün değil ama S-400 satan şirketi ABD ambargoya aldığı zaman Türkiye’nin bundan etkilenme ihtimali var’ dedi. Hakan Çelik’in peki bu durum Türkiye’nin S-400 almasını engeller mi sorusu üzerine ise Işık, ‘Böyle bir olasalık görmüyorum’ yanıtını verdi.

 

Kaynak: internethaber

HRA – Haber Revizyon Ajans

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz porno izle