Son Dakika
26 Nisan 2018 Perşembe
HRA TV
HRA TV
ATS Güvenlik Sistemleri

ATS Grup İle Motosikletleri Fark Edin!

20 Nisan 2017 Perşembe, 11:14

Yapmış olduğu Sosyal Sorumluluk Projeleri ile adında sıkça söz ettiren ATS Grup yeni projesi ile tüm motosiklet kullanıcılarının dostu olduğunu hissettirdi.

Türkiye’nin önde gelen firmalarında olan ATS Grup geçtiğimiz yıllarda düzenleyip bir çok kişi ve kuruluşa destek verdiği Sosyal Sorumluluk Projelerine bir yenisini daha ekledi. Son zamanda çok fazla artan motosiklet kazalarını aza indirmek için çalışmalarına başlayan ATS Grup trafikte motosikletlilerin fark edilmesini sağlayan binlerce “Motosikletleri Fark Edin” etiketi yaptırarak dağıtıma başladı.

Motosikletleri Fark Edin

Türkiye istatistiklerine baktığımızda, yaşanan trafik kazalarında yara alma olayı otomobillerde %20 iken motosiklet sürücüleri %80 yaralanma riski ile karşı karşıyadır. Otomobillerde yolcu ve sürücü güvenliğini artıran birçok etken varken motosiklette bunların hiç biri yoktur. Tek koruma kişinin kullandığı ekipman ve üzerindeki kıyafetleridir.

Kafan Varsa KASK Kullan

Kask hayat kurtarır. Kask ciddi ve ölümcül yaralanmaları %60 – %80 oranında azaltır. Yapılan araştırmalarda kaskların %30 oranda etkili olduğu ve hayatta kalma şansını artırdığı kanıtlanmıştır. ayrıca toplum tarafından yanlış bilinen gerçekler vardır;

  • Kask, sürücünün trafiği görmesini engellemez.
  • Kask, sürücünün diğer şeritleri kontrol etme süresini uzatmaz.
  • Kask, sürücünün işitmesini azaltmaz.

Ehliyetsiz Kullanmayın

Otomobil kullanan herkes motosiklet kullanamaz. Motosiklet ayrı bir kabiliyet gerektirir. Sürücünün mutlaka motosiklet ehliyeti alması gereklidir.

HRA – Haber Revizyon Ajans

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz porno izle