Son Dakika
26 Nisan 2018 Perşembe
HRA TV
HRA TV
ATS Güvenlik Sistemleri

Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Açıklama

30 Mart 2018 Cuma, 12:24

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian ile telefonda görüştü.

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, dün bir grup terör örgütü yandaşını Elysee Sarayı’nda kabul etmiş, Fransa’nın Münbiç’e asker göndereceği belirtilen toplantıda, Macron’un terör örgütü YPG’ye destek garantisi verdiği öğrenilmişti.

 
Macron, yaptığı açıklamada, “Kürtlere destek garantisi verdik. SDG-Türkiye arasında arabulucu rolü oynamak istiyorum. Suriye’nin kuzeyinin istikrara kavuşması için çalışacağız” ifadesiyle tepki çekmişti.

 

CUMHURBAŞKANLIĞI TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, Twitter’daki hesabından Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, terör örgütü PYD/PKK’nın paravanı SDG’yi temsil eden bir heyetle görüşmesine ilişkin paylaşımda bulundu. “Türkiye’nin, SDG adı altında kendini meşrulaştırmaya çalışan PKK/PYD/YPG ile ilgili duruşu açık ve nettir. Türkiye ile bu tür terör yapılanmaları arasında ‘diyalog, temas, arabuluculuk’ gibi ciddiyetten uzak yaklaşımları reddediyoruz. Terör yapılanmalarını meşrulaştırmak anlamına gelecek adımlar atmak yerine dost ve müttefik kabul ettiğimiz ülkeler, terörün her türüne karşı açık ve net bir tavır sergilemelidir. Farklı isim ve kılıflar terör örgütünün gerçek kimliğini gizleyemez.” paylaşımında bulundu.

 

Kaynak: internethaber

HRA – Haber Revizyon Ajans

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz porno izle